Udstillingskalender 2018

Alle tilmeldinger sker online på hundeweb.dk - her kan du også se alle tilmeldingsfrister.

DatoStedAdresseArrangørDommerTilmeldingsfrist
Lør. 09-02-2019FredericiaDronning Margrethe Hallen
Vestre Ringvej 101
7000 Fredericia
International
DKK
Tuula Maija Tammelin, DK 07.01.2019 - 23.59
14.01.2019 - 08.00
Søn. 17-03-2019
Kl. 10:00
BredstenBredsten Hallen
Skolevænget 7
7182 Bredsten
DCCKHeidi Liebich-Lux, DE25.02.2019 – 08.00
Søn. 14-04-2019
Kl. 10:00
Dragør*
OBS ny lokation
Militærvej 12
2791 Dragør
DCCKLinda Squires, UK25.03.2019 – 08.00
Fre. 10-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
Nordisk
DKK
Gabriela Richard, DE 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Lør. 11-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
Liz-Beth C.Liljeqvist, SE 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Søn. 12-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
Crufts kvalificerende
Tino Pehar, HR 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Søn. 02-06-2019
Kl. 10:00
Odense*
OBS ny adresse
Dogcenter
Fangelvej 59
5672 Broby
DCCK

Elizabeth Wogan, IE13.05.2019 – 08.00
Man. 10-06-2019Nykøbing Falster*National
DKK Kreds 10
Antoaneta Penkova, BG 13.04.2019
04.05.2019
Fre. 21-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Nordisk
DKK
Peter L. Jensen, DK 20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Lør. 22-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Jelena Kruus, EE20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Søn. 23-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Crufts kvalificerende
Markku Kipinä, FI 20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Lør. 03-08-2019 Varde*National
DKK Kreds 11
Constantinos Andreou, CY29.06.2019
Fre. 16-08-2019Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
DCCKMichael Leonard, IE29.07.2019 – 08.00
Lør. 17-08-2019Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Jean-Jacques Dupas, FR 15.07.2019 – 23.59
22.07.2019 - 08.00
Søn. 18-08-2019Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Jørgen Hindse, DK 15.07.2019 – 23.59
22.07.2019 - 08.00
Søn. 22-09-2019Ballerup*Ballerup Idrætspark
Ballerup Idrætsby 36
2750 Ballerup
International
DKK
Københavnsvinder
Kurt Nilsson, SE19.08.2019 – 23.59
26.08.2019 – 08.00
Søn. 13-10-2019AarsMessecenter Vesthimmerland
Messevej 1
9600 Års
DCCKRose-Marie Emery, SE23.09.2019 – 08.00
Lør. 02-11-2019HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Francisco Salvador Janeiro, PT 30.09.2019 – 23.59
07.10.2019 - 08.00
Søn. 03-11-2019HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Dansk Vinder
Peter Harsanyi, HU 30.09.2019 – 23.59
07.10.2019 - 08.00
Søn. 17-11-2019
Kl. 10:00
HerlufmagleHerlufmagle Hallen
Ravnstrupvej 1
4160 Herlufmagle
DCCKPaolo Gusberti, CH28.10.2019 – 08.00

* Udstillingen er udendørs uanset vejrlig!

Ret til ændringer forbeholdes!