Udstillingskalender

Alle tilmeldinger sker online på hundeweb.dk - her kan du også se alle tilmeldingsfrister.

Se 2020 under 2019 kalenderen.

2019

DatoStedAdresseArrangørDommerTilmeldingsfrist
Lør. 09-02-2019FredericiaDronning Margrethe Hallen
Vestre Ringvej 101
7000 Fredericia
International
DKK
Tuula Maija Tammelin, DK 07.01.2019 - 23.59
14.01.2019 - 08.00
Søn. 17-03-2019
Kl. 10:00
BredstenBredsten Hallen
Skolevænget 7
7182 Bredsten
DCCKHeidi Liebich-Lux, DE25.02.2019 – 08.00
Søn. 14-04-2019
Kl. 10:00
Dragør*
OBS ny lokation
Militærvej 12
2791 Dragør
DCCKLinda Squires, UK25.03.2019 – 08.00
Fre. 10-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
Nordisk
DKK
Gabriela Richard, DE 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Lør. 11-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
Liz-Beth C.Liljeqvist, SE 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Søn. 12-05-2019Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
Crufts kvalificerende
Tino Pehar, HR 08.04.2019 – 23.59
15.04.2019 – 08.00
Søn. 02-06-2019
Kl. 10:00
Odense*
OBS ny adresse
Dogcenter
Fangelvej 59
5672 Broby
DCCK

Elizabeth Wogan, IE13.05.2019 – 08.00
Man. 10-06-2019Nykøbing Falster*National
DKK Kreds 10
Dimitris Antonopoulos, SE
Antoaneta Penkova, BG
13.04.2019
04.05.2019
Fre. 21-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Nordisk
DKK
Peter L. Jensen, DK 20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Lør. 22-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Jelena Kruus, EE20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Søn. 23-06-2019Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Crufts kvalificerende
Karl-Erik Johansson, SE
Markku Kipinä, FI
20.05.2019 – 23.59
27.05.2019 – 08.00
Lør. 03-08-2019 Varde*National
DKK Kreds 11
Constantinos Andreou, CY29.06.2019
Fre. 16-08-2019
Starttid kl. 13
NY starttid: kl. 14
Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
DCCKMichael Leonard, IE29.07.2019 – 08.00
Lør. 17-08-2019Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Alessandro Zeppi
Jean-Jacques Dupas, FR
15.07.2019 – 23.59
22.07.2019 - 08.00
Søn. 18-08-2019Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Jørgen Hindse, DK 15.07.2019 – 23.59
22.07.2019 - 08.00
Søn. 22-09-2019Ballerup*Ballerup Idrætspark
Ballerup Idrætsby 36
2750 Ballerup
International
DKK
Københavnsvinder
Kurt Nilsson, SE19.08.2019 – 23.59
26.08.2019 – 08.00
Søn. 13-10-2019
Kl. ca. 12:00
AarsMessecenter Vesthimmerland
Messevej 1
9600 Års
DCCKRose-Marie Emery, SE23.09.2019 – 08.00
Lør. 02-11-2019HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Vincent O'Brien, IE
Francisco Salvador Janeiro, PT
30.09.2019 – 23.59
07.10.2019 - 08.00
Søn. 03-11-2019HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Dansk Vinder
Peter Harsanyi, HU 30.09.2019 – 23.59
07.10.2019 - 08.00
Søn. 17-11-2019
Kl. 10:00
HerlufmagleHerlufmagle Hallen
Ravnstrupvej 1
4160 Herlufmagle
DCCKPaolo Gusberti, CH28.10.2019 – 08.00

2020

DatoStedAdresseArrangørDommerTilmeldingsfrist
Søn. 09.02.2020FredericiaDronning Margrethe Hallen
Vestre Ringvej 101
7000 Fredericia
International
DKK
Saija Juutilainen, FI06.01.2020
13.01.2020 - 08.00
Søn. 22.03.2020
Kl. 10:00
BredstenBredsten Hallen
Skolevænget 7
7182 Bredsten
DCCKMalgorzata Wieremiejczyk- Wierzchowska, PL02.03.2020 - 08.00
Søn. 12.04.2020Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Nordisk
DKK Kreds 4
Ukendt15.02.2020
07.03.2020 - 23.59
Søn. 19.04.2020
Kl. 10:00
Sjælland*
DCCKOlive Taylor, IE30.03.2020 - 08.00
Fre. 08.05.2020Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
Nordisk
DKK
Jetta Tschokkinen, FI06.04.2020 14.04.2020 - 08.00
Lør. 09.05.2020Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
K. V. Gilliland, IE06.04.2020 14.04.2020 - 08.00
Søn. 10.05.2020Roskilde*Roskilde Dyrskueplads
Darupvej 19
4000 Roskilde
International
DKK
Crufts kvalificerende
Tomasz Kuszyk, PL06.04.2020 14.04.2020 - 08.00
Søn. 07.06.2020
Kl. 10:00
Fyn*
DCCK

Ukendt18.05.2020 - 08.00
Fre. 19.06.2020Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Nordisk
DKK
Hans Almgren, SE 18.05.2020
25.05.2020 - 08.00
Lør. 20.06.2020Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Benny Bildh Von Schedvin, SE18.05.2020
25.05.2020 - 08.00
Søn. 21.06.2020Vejen*Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
International
DKK
Crufts kvalificerende
Jan Meijerink, DE18.05.2020
25.05.2020 - 08.00
Søn. 01.08.2020 Odense*Odense Dyrskueplads
Broløkkevej 2
5250 Odense
Nordisk
DKK Kreds 3
Ewa Nielsen, SE 20.06.2020 - 08.00
27.06.2020 - 08.00
Fre. 14.08.2020Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
DCCKUkendt27.07.2020 - 08.00
Lør. 15.08.2020Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Markku Mähönen, FI13.07.2020
20.07.2020 - 08.00
Søn. 16.08.2020Bornholm*Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
International
DKK
Rony Doedijns, NL13.07.2020
20.07.2020 - 08.00
Lør. 19.09.2020Ballerup*Ballerup Idrætspark
Ballerup Idrætsby 36
2750 Ballerup
International
DKK
Københavnsvinder
Leif Lehmann Jørgensen, DK 17.08.2020
24.08.2020 - 08.00
Søn. 18.10.2020
Kl. 10:00
SjællandDCCKWilma Hell-Frijters, NL28.09.2020 - 08.00
Fre. 20.11.2020HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Paul Scanlon, IE19.10.2020
26.10.2020 - 08.00
Lør. 21.11.2020HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
Nordisk
DKK
Nordisk Vinder
Tatjana Urek, SI19.10.2020
26.10.2020 - 08.00
Søn. 22.11.2020HerningMCH
Vardevej 1
7400 Herning
International
DKK
Dansk Vinder
Gerard Jipping, NL19.10.2020
26.10.2020 - 08.00
Søn. 06.12.2020
Kl. 10:00
FynDCCK
Årsafslutning
Henning Schenk, DE16.11.2020 - 08.00

* Udstillingen er udendørs uanset vejrlig!

Ret til ændringer forbeholdes!