Klubvinder 2017

Klubvinder konkurrencen løber over et forskudt kalender år. Klubvinder 2017 løb fra udstillingen i Greve d. 31/7 -16 til udstillingen på Fyn d. 27/5 -17 (begge udstillinger inkl.).

Klubvinder er DCCKs officielle vinder, og den vindende hund kan få titlen påført hos DKK.

I konkurrencen kåres top 10 hanner og tæver. I tabellen nedenfor kan du se resultatet for Klubvinder 2017 konkurrencen.
Du kan læse mere om reglerne her: Pointsystem.

Klubvinder 2017 og Klubvinder modsat køn 2017

Chow Chow Klubvinder 2017

 KLUBVINDER - HANNER   
PlaceringHundPointAntal udstillet*
1CH Figo
O: Susanne Dammann / E: Susanne A. Dammann, Erling Svendsen
1378Chow Chow Figo
2CH Piuk Chow Possesses Black Passion
O: Susanne & Michael Lunau / E: Stine Hjelme
1298Chow Chow Piuk_Chow_Possesses_Black_Passion
3CH Piuk Chow Paradise A Place On Earth
O & E: Susanne & Michael Lunau
1106Chow Chow Piuk Chow Paradise A Place On Earth
4Estee Lauder Djalo
O: Svetlana Erinova, RU / E: Mette Maj Lindorff
965Chow Chow sort Estee Lauder Djalo
5CH Chan-Lo's From Me To You
O: Charlotte Jensen / E: Trine Hindsby Lund
694Chow Chow Chan-Los From Me To You
6Nørskov's Johnny be Good
O & E: Charlotte Nørskov Jensen
552Chow Chow sort Nørskovs Johnny be Good
7Peli's Bongo To Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Kirsten Reippuert
543Chow Chow Pelis Bongo To Flensborg
8CH Long Feng Captain Jack Sparrow
O & E: Lene Hedengran, SE
512Chow Chow Long Feng Captain Jack Sparrow
9CH Piuk Chow Pirates Boy Of Phantasy
O: Susanne & Michael Lunau / E: Dennis Hessner & Vivian Brudlykke
352Chow Chow Piuk Chow Pirates Boy Of Phantasy , Dennis Hessner & Vivian Brudlykke
10CH Piuk Chow Plenty Of Summer Success
O: Susanne & Michael Lunau / E: Vivian Brudlykke & Dennis Hessner
313Chow Chow Piuk Chow Plenty Of Summer Success
KLUBVINDER - TÆVER
PlaceringHundPointAntal udstillet*
1Bidachows Gift From USA Smooth Giny
O & E: Birgit Dammann
1096Chow Chow Bidachows Gift From USA Smooth Giny
2CH Freja
O & E: Susanne Dammann
853Chow Chow Freja
3Bon Triump Ideality
O: Marina Vekovischeva, RU / E: Susanne Dammann
856Chow Chow Bon Triump Idealyty KBHJV16
4CH Stagebo's Zip Code
O: Annalise & Michael Stagebo / E: Trine Hinsby Lund
824Chow Chow Stagebos Zip Code
5Peli's Citta To Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Birgit Pedersen
775Chow Chow Pelis Citta To Flensborg
6Piuk Chow Sweet Magic Of Phantasy
O: Susanne & Michael Lunau / E: Stine Hjelme
654Chow Chow Piuk Chow Sweet Magic Of Phantasy
7Purpl Sheides Vogue La Champ
O: E.V. Yurchak, RUS / E: Lis Taul, Preben Krog, Charlotte Nørskov Jensen
614chow chow Purpl Sheides Vogue La Champ
8Long Feng Alex Munday
O & E: Lene Hedengran, SE
552Chow Chow Long Feng Alex Munday
9Peli's Deuxieme Tinga to Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Elsebeth Iversen
162Chow Chow Peli's Deuxieme Tinga to Flensborg
10Ba-Tong's Anuska - ain`t she sweet
O & E: Gunna Rask Kristensen
362Chow chow sort Ba-Tongs Anuska-aint she sweet

* kun de 5 bedste udstillinger tæller med i pointopgørelsen.