Klubvinder 2017

Alle klubbens medlemmer kan deltage i konkurrencen om at blive Klubvinder (top 10 han & tæve). Konkurrencen løber over et forskudt kalender år.
2017 konkurrence løber fra udstillingen i Greve d. 31/7 -16 til udstillingen på Fyn d. 27/5 -17 (begge udstillinger inkl.).

Klubvinder er DCCKs officielle vinder, og den vindende hund kan få titlen påført hos DKK.

I tabellen nedenfor finder du opgørelsen over Klubvinder 2017 konkurrencen.
Du kan læse mere om reglerne her: Pointsystem

Bedste han

Chow Chow Figo
Figo

Bedste tæve


Bidachows Gift From USA Smooth Giny

Pointlisten er opdateret efter udstillingen i Ejby d. 27. maj 2017

 KLUBVINDER - HANNER  
PlaceringHundPointAntal udstillet*
1CH Figo
O: Susanne Dammann / E: Susanne A. Dammann, Erling Svendsen
1378
2CH Piuk Chow Possesses Black Passion
O: Susanne & Michael Lunau / E: Stine Hjelme
1298
3CH Piuk Chow Paradise A Place On Earth
O & E: Susanne & Michael Lunau
1106
4Estee Lauder Djalo
O: Svetlana Erinova, RU / E: Mette Maj Lindorff
965
5CH Chan-Lo's From Me To You
O: Charlotte Jensen / E: Trine Hindsby Lund
694
6Nørskov's Johnny be Good
O & E: Charlotte Nørskov Jensen
552
7Peli's Bongo To Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Kirsten Reippuert
543
8CH Long Feng Captain Jack Sparrow
O & E: Lene Hedengran, SE
512
9CH Piuk Chow Pirates Boy Of Phantasy
O: Susanne & Michael Lunau / E: Dennis Hessner & Vivian Brudlykke
352
10CH Piuk Chow Plenty Of Summer Success
O: Susanne & Michael Lunau / E: Vivian Brudlykke & Dennis Hessner
313
KLUBVINDER - TÆVER
PlaceringHundPointAntal udstillet*
1Bidachows Gift From USA Smooth Giny
O & E: Birgit Dammann
1096
2CH Freja
O & E: Susanne Dammann
853
3Bon Triump Ideality
O: Marina Vekovischeva, RU / E: Susanne Dammann
856
4CH Stagebo's Zip Code
O: Annalise & Michael Stagebo / E: Trine Hinsby Lund
824
5Peli's Citta To Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Birgit Pedersen
775
6Piuk Chow Sweet Magic Of Phantasy
O: Susanne & Michael Lunau / E: Stine Hjelme
654
7Purpl Sheides Vogue La Champ
O: E.V. Yurchak, RUS / E: Lis Taul, Preben Krog, Charlotte Nørskov Jensen
614
8Long Feng Alex Munday
O & E: Lene Hedengran, SE
552
9Peli's Deuxieme Tinga to Flensborg
O: Poul Erik Flensborg / E: Elsebeth Iversen
162
10Ba-Tong's Anuska - ain`t she sweet
O & E: Gunna Rask Kristensen
362

* kun de 5 bedste udstillinger tæller med i pointopgørelsen.

Har du spørgsmål til pointlisten kan du kontakte pointtæller Stine Hjelme på mail. Klik her.